Michael Jackson

Michael Jackson

Naměřené IQ:
110

Michael Jackson

Legenda, král popu, tak se přezdívá americkému zpěvákovi Michaelu Jacksonovi, který zemřel v roce 2009 na selhání srdce.

Jeho IQ hodnota je udávána 110, což je lehce nadprůměrné. Nicméně jiné zdroje uvádějí i vyšší čísla. Není známo, jestli zpěvák někdy nějaký IQ test podstoupil.

Život a kariéra

Životopis Michaela Jacksona byl plný kontroverzí. V dětství jej týral otec, ale Michael později opakovaně tvrdil, že právě jemu vděčí za svůj úspěch.

V mládí vytvořili spolu se sourozenci skupinu „The Jackson 5“, sólovou kariéru zahájil záhy nato. V roce 1982 vydal album Thriller, které se stalo nejprodávanějším albem všech dob.

Jeho diskografie zahrnuje deset studiových alb, velké množství kompilací a čtyřicet pět videoklipů – nejznámější jsou například Black or White, Thriller nebo Earth Song.

Během svého života byl dvakrát obviněn ze sexuálního zneužití nezletilého, první případ byl vyřešen mimosoudním vyrovnáním, ve druhém případě jej soud zprostil viny.

O jeho posledním turné byl natočen vysoce očekávaný film This Is It, který ukazuje Michaela v zákulisí velkých koncertů.

Zdravotní situace

Někdy v polovině osmdesátých let se začal dramaticky měnit Michaelův zevnějšek, zejména jeho pleť byla čím dál bledší, změnily se jeho obličejové rysy a výrazně zhubl. Lékaři mu diagnostikovali nemoci vitiligo a lupus, které způsobily zesvětlání pleti. Zároveň podstoupil velké množství plastických operací, údajně až deset. Podle psychologů trpěl chorobnou nespokojeností s vlastním tělem. Je možné, že se zhoršující zdravotní stav negativně podepsal i na hodnotě jeho IQ.

Ke konci svého života byl závislý na lécích proti bolesti a sedativech. Předávkování jedním z nich, propofolem, pak 25. června 2009 způsobilo jeho smrt.

Zpěvákův pohřeb se konal 7. července 2009 ve Staples Centru v Los Angeles. Obřad byl živě přenášen do celého světa. Představilo se na něm velké množství celebrit, které mu přišly vzdát čest.

Královna popu Madonna má hodnotu IQ dokonce 140.

A kolik máte vy? Změřte si své IQ v našem IQ testu sestaveném psychology!

Vyber si IQ test

IQ Test vrozené inteligence

Tento online IQ test vyzkouší bystrost vašeho myšlení v šesti...

IQ Test numerické inteligence

Numerická inteligence je schopnost lidského mozku pracovat a...

Další celebrity