Madonna

 Madonna

Naměřené IQ:
140

Madonna

Tato neobyčejně populární americká zpěvačka a tanečnice se už mnoho let drží na špičce šoubyznysu. Je nekorunovanou královnou popu, módní ikonou a sexuálním smybolem.

Přestože je její životopis prošpikovaný skandály, má vysoce nadprůměrnou hodnotu IQ. V kvalitním IQ testu by ji měla porazit jen asi 2% poulace.

Osobní život

Madonna pochází z šesti dětí, matka jí ještě v dětství zemřela na rakovinu prsu. Už od střední školy studovala tanec. Měla vynikající studijní výsledky, dostala se i na univerzitu, kterou ale nedokončila, protože se raději chtěla věnovat kariéře tanečnice.

Byla tři roky vdaná za oscarového herce Seana Penna a posléze za režiséra Guye Ritchieho, se kterým se rozvedla v roce 2008. Má dceru Lourdes a syna Rocca.

Kariéra

První úspěch v její kariéře se dostavil s druhým albem Like a Virgin, které z ní udělalo sexuální idol doby. Z její diskografie stojí za zmínku ještě filmová verze muzikálu Evita, alba Ray of Light, Music, Confessions on a Dance Floor nebo novinka z roku 2009 – album Celebration, které přináší to nejlepší z její dosavadní sedmadvacetileté kariéry.

Celosvětově se jejích alb prodalo přes 200 milionů a Madonna je tak zpěvačkou s nejvyššími příjmy na světě.

Čechy navštívila Madonna během svých turné dvakrát – v roce 2006 v pražské O2 aréně a 2009 v Praze na Chodově.

Další popová zpěvačka, Shakira, má také hodnotu IQ 140.

A kolik máte vy? Změřte si své IQ v našem kvalitním IQ testu!

Vyber si IQ test

IQ Test vrozené inteligence

Tento online IQ test vyzkouší bystrost vašeho myšlení v šesti...

IQ Test numerické inteligence

Numerická inteligence je schopnost lidského mozku pracovat a...

Další celebrity